%100 Güvenli Alışveriş
Tükendi

ASUS TUF GAMING B550-PLUS WIFI II, 4xDDR4, 2x M2, HDMI, DP, Type-C, Wi-Fi 6, Bluetooth v5.2, AM4 Soket Anakart

Ürün geçici olarak temin edilememektedir.

Ryzen 5000 serisi güncel bios desteklemektedir.

TUF GAMING B550-PLUS WIFI II

PCIe 4.0, Çift M.2, 10 DrMOS güç aşaması, Wi-Fi 6, 2.5 Gb Ethernet, HDMI, DisplayPort, SATA 6 Gbps, USB 3.2 Gen 2 Type-A ve Type-C, Thunderbolt™ 3 başlık ve Aura Sync RGB aydınlatma özelliklerine sahip AMD B550 (Ryzen AM4) ATX oyuncu anakartı

 • AMD AM4 soket: Ryzen™ 5000 Serisi / 4000 G Serisi / 3000 Serisi Masaüstü İşlemciler için hazır
 • Gelişmiş güç çözümü: 8+2 DrMOS güç aşamaları, ProCool soketler, askeri sınıf TUF bileşenler ve Digi+ VRM ile maksimum dayanıklılık
 • Kapsamlı soğutma: VRM soğutma bloğu, fansız PCH soğutma bloğu, Çift M.2 soğutma bloğu, hibrit fan başlıkları ve Fan Xpert 4 aracı
 • Yeni nesil bağlantılar: PCIe 4.0 M.2, USB 3.2 Gen 2 Type-A ve Type-C desteği, Thunderbolt™ 3 başlığı
 • Çevrim içi oyunlar için üretildi: Intel Wi-Fi 6, 2.5 Gb Ethernet, TUF LANGuard teknolojisi
 • AI gürültü engelleyici mikrofon: kristal netliğinde oyun içi sesli iletişim sağlar
TUF GAMING B550-PLUS WIFI II

DAYANIKLI. KARARLI. GÜVENİLİR.

TUF GAMING B550-PLUS WIFI II, en yeni AMD platformunun en önemli unsurlarını alıp oyunlara yönelik özellikler ve kanıtlanmış dayanıklılıkla bir araya getiriyor. Askeri sınıf bileşenler, gelişmiş güç çözümü ve kapsamlı soğutma seçenekleriyle donatılan bu anakart, oyunlarda kararlı ve sağlam performans sağlıyor.

TUF Gaming anakartıyla bir sistem kurduğunuzda TUF Gaming Alliance-tan da yararlanacaksınız. ASUS-un güvenilir sektör iş ortaklarıyla birlikte kurduğu TUF Gaming Alliance, bileşenlerden kasaya kadar tüm bileşenlerin estetik olarak birbirini tamamlayan, uyumlu bir şekilde olmasını ve sisteminizi daha kolay kurmanızı sağlıyor.

TUF GAMING B550-PLUS WIFI IITUF GAMING B550-PLUS WIFI II

GÜÇ TASARIMI


DrMOS

TUF GAMING B550-PLUS WIFI II-nin yerleşik VRM-leri, yüksek ve düşük taraftaki MOSFET-leri ve sürücüleri tek bir pakette birleştirerek, 3.Nesil AMD Ryzen™ İşlemcilerin talep ettiği güç ve verimliliği sağlayan 8+2 DrMOS güç aşamasını kullanır.

TUF GAMING B550-PLUS WIFI II

Stack Cool 3+

2 onsluk bakır katmanlar, anakartı optimum çalışma sıcaklıklarında tutmak için ısıyı kritik bileşenlerden uzaklaştırır ve İşlemcileri stok hızlarının ötesine çıkarmak için daha fazla alan sağlar.

TUF GAMING B550-PLUS WIFI II

ProCool Socket

İyileştirilmiş 8-Pim Bağlantı

Üstün dayanıklılık, sıcak noktaları ve konektör arızalarını önler.

Geleneksel güç girişleriyle karşılaştırıldığında, ProCool soketleri PSU güç hatları ile tam temas sağlamak için sağlam özelliklere sahip olacak şekilde üretilmiştir. Ortaya çıkan düşük empedans, sıcak noktaların ve konektör arızalarının önlenmesine yardımcı olur.

TUF GAMING B550-PLUS WIFI II

TUF BİLEŞENLER

TUF Bobinler ve TUF Kapasitörler

Askeri sınıf sertifikalı TUF bobinleri, CPU-ya sağlam güç sağlayarak sistem kararlılığını artırıyor.

ASUS-a özgü kapasitörler %20 daha yüksek sıcaklığa dayanır ve 5 kat daha uzun ömürlüdür.

TUF GAMING B550-PLUS WIFI II

Digi+ VRM

Endüstrinin en iyilerinden biri olan Digi+ VRM voltaj regülatör modülü (VRM), işlemciye her an akıcı ve net bir güç iletimi yapılmasını sağlar.

*Özellikler modele göre değişiklik gösterebilir.

TUF GAMING B550-PLUS WIFI II

DAHA SERİN TASARIM

 

 1. VRM SOĞUTMA BLOĞU ve TERMAL DOLGU
  Büyük boyutlu soğutma bloğu geniş yüzeyiyle VRM-i ve bobinleri kaplayarak ısı dağıtımını artırır. Yüksek kaliteli termal dolgular; indüktör ve faz dizilimindeki ısıyı soğutma bloğuna iletir.
 2. M.2 SOĞUTMA BLOĞU
  M.2 soğutma bloğu, M.2 SSD-yi optimum çalışma sıcaklığında tutarak, stabil performans vermesini ve sorunsuz çalışmasını sağlıyor.

 

TUF GAMING B550-PLUS WIFI II

AI GÜRÜLTÜ ENGELLEYİCİ MİKROFON

Yalnızca ASUS anakartlarda bulunan yapay zeka (AI) destekli gürültü engelleme özelliğine sahip mikrofonlar 3,5 mm, USB veya Bluetooth ile bağlanabiliyor. Çok geniş bir makine öğrenimi veri tabanından yararlanan bu araç; klavye ve mouse sesleriyle birlikte çevreden gelen diğer gürültüleri ortadan kaldırarak yalnızca kendi konuşma sesinizin kalmasını sağlıyor. İşlemciye fazla yük bindirmeyen bu özellik oyun performansına minimum etki ediyor.

*Test sistemi: İşlemci: AMD Ryzen 5 3600x; Anakart: ROG STRIX B550-I GAMING; Ekran kartı: NVIDIA RTX 2060-O6G; DRAM: Hynix 2666 16GB; Güç kaynağı: Seasonic 430W; HDD: Seagate M.2 NVME 2TB; Soğutma: Enermax T.B.APOLLISH; İletişim uygulaması: Discord (uygulama içi gürültü engelleme özellikleri devre dışıdır); Arka plan gürültüsü: Klavye tuş sesi, mouse tıklaması, insan konuşması ve müzik oynatımı *Gerçek performans sisteme göre değişiklik gösterir

TUF GAMING B550-PLUS WIFI II

OYUNLAR İÇİN SES

SİNYAL-GÜRÜLTÜ ORANI

Realtek ile birlikte TUF Gaming B550 serisi anakartlar için geliştirilen bu benzersiz ses codec-i, stereo çıkış için 108 dB sinyal gürültü oranı ve hat girişi için 103 dB SNR ile net ve kaliteli sesler oluşturur.

TUF GAMING B550-PLUS WIFI II

GAMING KULAKLIKLAR İÇİN DTS® Custom

Yerleşik DTS® Custom sesler ile oyun becerinizi geliştirin. Stereo kulaklarda ses kaynağı konumlarını algılayabilmeniz için gelişmiş emülasyon teknikleri kullanan DTS Custom, dahili ses standartlarını çok daha ileriye taşıyor. Farklı türler için belirlenmiş Açık Hava, Ses Alanı ve Taktiksel adlı üç ön ayar sayesinde her oyunda önemli avantajlar elde edeceksiniz.

TUF GAMING B550-PLUS WIFI II

PCIe 4.0 M.2 (64 Gbps-E KADAR)

TUF Gaming B550 serisi anakartlar, PCIe 4.0 M.2 yuvası desteği sayesinde NVMe SSD RAID yapılandırmasını kullanarak inanılmaz performans artışı sağlar. 3.Nesil AMD Ryzen platformunda en yüksek veri aktarım hızlarının keyfini çıkarmak için PCIe 4.0 depolama cihazıyla bir RAID yapılandırması oluşturun.

TUF GAMING B550-PLUS WIFI II

WIFI 6

802.11ax standardıyla uyumlu WiFi 6 modülü, teorik en yüksek bant genişliğini 2,4 Gbps gibi inanılmaz bir düzeye taşıyor. Uzman kullanıcılar için daha önemlisi, bu modül yoğun trafiğin olduğu kalabalık ağlarda daha verimli bağlantı deneyimi sunuyor. Anakartınızla birlikte bir ASUS Wi-Fi 6 router kullanarak Wi-Fi 6’nın gerçek potansiyelinden yararlanmanız mümkün.

TUF GAMING B550-PLUS WIFI II

USB 3.2 Gen 2 Type-A & Type-C ve Thunderbolt™ 3 DESTEĞİ

Uyumlu kasalarda arka panele yerleştirilebilen hızlı USB 3.2 Gen 2 özellikli USB Type-A ve Type-C bağlantısının da yer aldığı birçok USB girişiyle, oyun sistemlerinde çok sayıda çevre birimi kullanmak mümkün.

Entegre Thunderbolt™ 3 başlığı toplam 40 Gbps arayüz bant genişliği sağlıyor. Tek bir Thubderbolt 3 girişi papatya dizilimiyle altı adede kadar cihaza destek veriyor ve 100 watt güçle hızlı şarj imkanı sunuyor.

TUF GAMING B550-PLUS WIFI II

AURA SYNC RGB AYDINLATMA

RAKİPLERİ GÖLGEDE BIRAKIN

İyi hazırlanmış bir sistem aynı derecede iyi bir dış görünümü hak eder. ASUS Aura, dahili RGB LED-ler için çeşitli işlevsel ön tanımlı ayar ve dahili RGB başlıklarına bağlanan şeritlerle birlikte RGB aydınlatma üzerinde tam kontrol imkanı sunar. Ve tümü, sürekli büyüyen Aura uyumlu donanımlar portföyüyle senkronize edilebilir.TUF GAMING B550-PLUS WIFI II

ADRESLENEBİLİR Gen 2 RGB BAŞLIK

Adreslenebilir Gen 2 RGB başlıkları, ikinci nesil adreslenebilir RGB cihazlardaki LED sayısını tespit edebiliyor, böylece belirli cihazlara özel aydınlatma efektlerini yazılım ile otomatik olarak ayarlama olanağı sunuyor. Yeni başlıklar, mevcut Aura RGB ekipmanlarıyla geriye dönük uyum da sağlıyor.

TUF GAMING B550-PLUS WIFI II

SafeSlot

PCIe yuvasının ASUS tarafından yeniden icat edilmiş hali olan SafeSlot, kartın yerinden çıkmasını ve kaymasını üstün bir şekilde önler. Güçlendirici metalle entegre ederek, çok daha sağlam bir slot elde etmek için yeni bir geçmeli kalıp süreci ile tek adımda üretilen SafeSlot Core+, ek lehim noktaları ile PCB-ye sıkı bir biçimde tutturulur.

TUF GAMING B550-PLUS WIFI II

ESD KORUMALARI

ESD Koruyucuları, +/- 10 kV hava deşarjı ve +/- 6 kV temas deşarjına kadar koruma sağlayarak bileşenlerin ömrünü uzatır. Bu da +/- 6 kV ve +/- 4 kV şeklindeki ilgili endüstri standartlarını büyük oranda geçiyor.

TUF GAMING B550-PLUS WIFI II

TUF LANGuard

Askeri sınıf bir yenilik olan TUF LANGuard, sinyal eşleşme teknolojisi ve yüzeye monte edilen üst düzey kapasitörlerle çıkışı artırarak anakartı yıldırım ve statik elektrik gibi durumlara karşı korur.

TUF GAMING B550-PLUS WIFI II

DRAM YÜKSEK VOLTAJ KORUMASI

Dahili olarak bulunan sıfırlanabilir sigortalar yüksek akıma ve kısa devre hasarına karşı koruma sağlar. Bu koruma, giriş çıkış noktalarından DRAM-e kadar uzanarak sisteminizin ve bağlı cihazlarınızın çalışma ömrünü korur.

TUF GAMING B550-PLUS WIFI II

PASLANMAZ ÇELİK ARKA PANEL

TUF Gaming anakartlardaki krom oksitle bağlanmış, aşınmaya dayanıklı paslanmaz çelik arka giriş çıkış panelleri geleneksel panellere kıyasla 3 kat daha uzun kullanım ömrüne sahip. Bu koruyucu özellik sayesinde TUF Gaming anakartlar 72 saatlik tuz püskürtme testinden geçmeyi başarırken, diğer markalar ancak 24 saatlik testi geçebiliyor.

TUF GAMING B550-PLUS WIFI II

ASUS Türkiye Garantili Ürün

Bu ürün ASUS Türkiye Garantisi altındadır.
Garanti kapsamındaki ürünlerde Asus yetkili servislerinden ücretsiz hizmet alabilirsiniz. Garantili ürünlerinizi anlaşmalı kargo firması ile göndermeniz halinde servise gidiş geliş kargo ücretleri ASUS tarafından karşılanır.
Yetkili servise ürün göndermek için qr.asus.com/tamir sitesini, detaylı bilgiler için destek.asus.com sayfasını ziyaret edebilirsiniz


Ürün Bilgileri
PCI Express 5.0 Yok
İşlemci Soket Tipi AM4 (3000 Serisi), AM4 (5000 Serisi)
AMD Chipset AMD B550
Ram Slot Sayısı 4
Max Ram Desteği 128GB
Ram Tipi DDR4
Ram Frekans Hızı 4866 MHz
Uyumlu İşlemciler Ryzen 9, 7, 5, 3 (Soket AM4)
Anakart Boyut ATX
USB 3.2 USB 3.2 x 6, USB 3.2 C Tipi x 1
USB 3.1 Yok
USB 3.0 Yok
USB 2.0 USB 2.0 x 4
Bluetooth Bluetooth v5.2
PCI Express 4.0 1 x PCI Express 4.0 x16
PCI Express 3.0 1 x PCI Express 3.0 x1, 2 x PCI Express 3.0 x16
M.2 1 x M.2
Sata 6Gb/s 6 x SATA 6Gb/s
HDMI HDMI x 1
DisplayPort DisplayPort x 1
Lan Hızı 10/100/1000/2500Mbps
Lan Çıkış Sayısı 1
Wireless LAN WiFi IEEE 802.11 a / b / g / n / ac / ax
Ses Çipi Realtek Audio CODEC
Ses Kanal Sayısı 7.1 Kanal
S/PDIF Çıkışı 1 x Optik
Kasa Tipi ATX Mid Tower, ATX Full Tower, ATX Super Tower, E-ATX Mid Tower, E-ATX Full Tower
ChipsetAMD B550
CPU PlatformuAMD
CPU Yuva YapısıAMD AM4
Kasa UyumuATX
RAM DesteğiDDR4
RAM Yuva Adeti4 ADET
HDMIVAR
Display Port (DP)VAR
Type-C1 Adet
Kablosuz Wi-FiVAR
Kablosuz BluetoothVAR
İletişim Formu
Toplam 9 oy, ortalama 4.56
Toplam 9 oy, ortalama 4.44
Toplam 9 oy, ortalama 4.56
Toplam 9 oy, ortalama 4.56
Ürün Hakkında Yapılan Yorumlar 9
Yorum Ekle
Yorum yapabilmek için oturum açmalısınız!

Bizdehesapli.Com üyesi 16 Aralık 2022 Cuma 18:30

her şey için teşekkürler paketleme hız kalite hepsi iyi fakat anakartı açarken çizdim sağlık olsun.Cevap Yaz

Bizdehesapli.Com üyesi17 Ocak 2023 Salı 23:09

Düzeltme Anakartı hafif çizdim teknik servise götürünce bir sorun yok dediler ayrıca bios güncel değildi başta ekrana görüntü gelmedi bios güncelledikten sonra ekrana görüntü geldi.Cevap Yaz
Lütfen ürün için puan veriniz
Ürün detayları yeterli mi?
Ürün paketlemesi özenli mi?
İletişimden memnun musunuz?

Bizdehesapli.Com üyesi 15 Aralık 2022 Perşembe 22:30

Çabuk kargolandi sağlam geldi ve tertemiz calisiyor. Dürüst ve hızlılar ilgileri için teşekkür ederimCevap Yaz
Lütfen ürün için puan veriniz
Ürün detayları yeterli mi?
Ürün paketlemesi özenli mi?
İletişimden memnun musunuz?

Selahaddin Anıl Özkaya 13 Aralık 2022 Salı 01:02

Paketleme ve hızlı gönderi için sonsuz teşekkürler, daha fazla ürün gamı görmek sürekli tercih etmek isterim.Cevap Yaz
Lütfen ürün için puan veriniz
Ürün detayları yeterli mi?
Ürün paketlemesi özenli mi?
İletişimden memnun musunuz?

Süleyman Melih TEKE 07 Aralık 2022 Çarşamba 18:16

Bu anakartı indirimde yakalamıştım, ama indirimde olmadığında bile fiyatına göre özellikleri çok iyi. Birazcık bütçeyi açıp *idare eder*in biraz üstüne çıkmak istediğinizde çok güzel bir ürün. VRMleri 16 çekirdekli işlemcilerde hız aşırtma yapmayacaksanız yeterli, 2.5GB lan desteği var, ses çipi piyasada bulabileceğiniz en iyisi olmasa bile ortalamanın üstünde ki bu fiyatlı anakartlarda çok bulunan bir şey değil.Cevap Yaz
Lütfen ürün için puan veriniz
Ürün detayları yeterli mi?
Ürün paketlemesi özenli mi?
İletişimden memnun musunuz?

Yasin Ölmez 26 Kasım 2022 Cumartesi 20:51

Ürünün siparişini az önce verdim, banka 3d onay kısmında takılı kaldı uzun bir süre sonra kapatmak zorunda kaldım uygulamaya tekrar girdiğimde siparişlerim kısmında gözükmüyor fakat kredi kartımdan para kesilmiş, lütfen konuyla ilgilenebilir misinizCevap Yaz

Yasin Ölmez28 Kasım 2022 Pazartesi 09:20

Sorun çözüldü, teşekkür ediyorumCevap Yaz
Lütfen ürün için puan veriniz
Ürün detayları yeterli mi?
Ürün paketlemesi özenli mi?
İletişimden memnun musunuz?

Bizdehesapli.Com üyesi 24 Kasım 2022 Perşembe 00:15

çok güzel bir ürün ve piyasanın baya altında fiyata satıyorlar.Çok memnun kaldım.Hızlıca kargoladılar.Çok teşekkürler... Almak isteyenlere notlarım: ryzen 5 5600 işlemciyi direkt görüyor,birşey yapmanıza gerek yok.2 tane Kingston FURY Beast 8 GB DDR4 3600 MHz ram ile denedim bir sıkıntı olmadı. 4 tane ile denedim yine bir sıkıntı olmadı... efendim 2400mhz gösteriyor napacam diye tedirgin olmayın.Biosta uygun sekmeye gelin,sanırım ai tweker gibi bi ismi var oradan 4. veya 5. satırda hedef mhzyi 3600 olarak seçin.Bitti bu kadar... Bios update falan gerekmedi bende ... Uygun fiyattan böyle güzel bir ürün sattıkları için tekrar teşekkür ediyorum...Daha önceki yıllarda da buradan alışveriş yapmıştım zaten...Cevap Yaz
Lütfen ürün için puan veriniz
Ürün detayları yeterli mi?
Ürün paketlemesi özenli mi?
İletişimden memnun musunuz?

Bizdehesapli.Com üyesi 05 Ekim 2022 Çarşamba 10:24

Paketlenme gönderilmesi gerçekten mükkemel tek hatalı birşey görmedim aşırı hızlı kargo teşekkürler gönül rahatlığıyla alışveriş yapabilirsiniz fiyat olarak da rakipsiz oyuncu dostuCevap Yaz
Lütfen ürün için puan veriniz
Ürün detayları yeterli mi?
Ürün paketlemesi özenli mi?
İletişimden memnun musunuz?