%100 Güvenli Alışveriş
Tükenmek Üzere Son 4 Ürün

GIGABYTE Z490 AORUS PRO AX, 4xDDR4, 2x M.2, HDMI, Wi-Fi 6, 10-11.Nesil, LGA1200 Soket, Anakart

Ürünün Fiyatı:5.139,00
Fiyatlarımıza KDV Dahildir.
Kart Tek Çekim:5.016,00
Havale / EFT:4.969,00
Sepete Ekle
Yorum yapılmamış.
Aynı gün kargoya verilir
17:30`a kadar verilen siparişler aynı gün kargoya verilir.

Gigabyte Z490 AORUS PRO AX Intel Z490 Soket 1200 DDR4 5000(OC)MHz ATX Gaming Anakart Genel Özellikler

Gigabyte Z490 AORUS PRO AXIntel Z490 Aorus Pro AX Anakart, Direkt 12 Fazlı Dijital VRM Tasarımı, Fins-Array II Kapsamlı Termal Çözüm, Intel WiFi 6 802.11ax, Intel 2.5GbE LAN, RGB Fusion 2.0
 • 10. Nesil Intel Core Serisi İşlemcileri Destekler
 • Çift Kanallı ECC olmayan, Arabelleksiz DDR4 Bellek, 4 DIMM
 • Intel Optane Bellek Uyumlu
 • 55A DrMOS ile Direkt 12 Fazlı Dijital VRM Çözümü
 • Daha İyi Bellek Hız Aşırtma İçin Korumalı Bellek Yolu
 • Fins-Array II Soğutucu ve Direct Touch Heatpipe II
 • Intel WiFi 6 802.11ax 2T2R ve Aorus Antenli BT5
 • ALC1220-VB ve WIMA ile AMP-UP Ses, 120dB SNR
 • CFosSpeed ile Çarpıcı Hızlı Intel 2.5GbE LAN
 • Termal Korumalı, Çift NVMe PCIe 3.0 x4 M.2
 • Çok Bölgeli Adreslenebilir LED Işık Gösterisi Tasarımlı RGB Fusion 2.0, Adreslenebilir LED ve RGB LED Şeridi Desteği
 • Smart Fan 5, Çoklu Sıcaklık Sensörleri, Fan Stop, Hibrit Fan Başlıkları
 • Q-Flash Plus teknolojisi ile işlemci, bellek ve grafik kartı takmadan BIOS güncelleme imkanı

Boşluğun Bölünmesiyle Zaman ve Mekanın Ötesine GeçBoşluğun Parçaları: Farklı materyallerin ve birbirine zıt kaplama yüzeylerinin stilistik etkiyle bir araya getirilerek sınırların kaybolduğuna şahit olacaksınız. Bu tarz bir yaklaşımla dizayn edilen anakartta, bileşenler arasındaki limitlerin açıkça tanımlanamayacağı tasarım dikkatinizi çekecek. Bu yaklaşımla zamanı ve mekanı aşan çok boyutlu bir tasarım yaratılır.

Olağanüstü Güç TasarımıZ490 Aorus Pro AX, hem dijital PWM kontrolcü hem de DrMOS içeren 12+1 fazlı dijital CPU güç tasarımına sahiptir. Anakartın en çok güç tüketen bileşenlerine daha verimli güç dağıtımı sağlayan bu %100 dijital kontrolcü ve ek 8+4 Solid-pin CPU güç konektörleri sayesinde PC tutkunları, yeni Intel 10 çekirdekli işlemcilerle maksimum performansa ulaşırlar.

12 Fazlı Dijital Güç TasarımıDaha temiz ve daha verimli güç dağıtımı, yüksek CPU frekanslarında ve ağır yük altında dahi CPU’ya daha iyi termal performans ve kararlılık sağlar.
 • 1. Dijital PWM
 • 2. Sürücü MOSFET
 • 3. Tantal Kapasitör
 • 4. CPU Güç Konektörü
Güç Mimarisi 
 • CPU’ya uygun voltajı sağlamak için güç aşaması kontrolü
 • 10. nesil CPU hız aşırtma için tam destek
2x Bakır PCBGigabyte'ın özel 2X Bakır PCB tasarımı normal güç yüklerini daha fazla işlemek ve kritik CPU güç dağıtımı alanından ısıyı uzaklaştırmak için bileşenler arasında elverişli güç dağıtım yolları sağlar. Bu, anakartın hız aşırtma durumu sırasında gerekli olan artan güç yüklemesinin üstesinden gelebilmesi için önemlidir.
Eşsiz PerformansEn kaliteli bileşenler ve Gigabyte Ar-Ge tasarım kabiliyetiyle Z490 Aorusanakartlar arasında gerçek bir canavar.
DDR4 XMP Desteği ile 5000MHz ve ÖtesiAorus, 5000MHz ve ötesi için uyumluluk sağlayan test edilmiş ve kanıtlanmış bir platform sunuyor. Bu performans artışına ulaşmak için yapılması gereken tek şey, bellek modüllerinin XMP özellikli olduğundan ve XMP işlevinin Aorus anakartında etkinleştirildiğinden emin olmaktır.
Korumalı Bellek YoluHarici parazitlerden korunması için tüm bellek yolları geniş bir zemin tabakası ile korunan PCB iç katmanının altındadır.

Bellek Düzeni - Daisy Chain (Papatya Zinciri) TasarımıOptimize edilmiş Daisy Chain (Papatya Zinciri) yönlendirmesi sayesinde Z490 Aorus anakart, yüksek yoğunluklu bellek modülü ile DDR4-5000+ MHz’e kadar kanıtlanmış bir hız sağlar. Optimize edilmiş Daisy Chain (Papatya Zinciri) tasarımı, profesyonellere ve oyunculara daha yoğun ve hızlı sistem belleği deneyimi yaşamaları için daha yüksek bellek frekanslarına ulaşmalarını sağlar.

Tekli 32GB Bellek DesteğiZ490 anakarttaki maksimum bellek kapasitesi 128GB’tır. Intel’in bellek referans kodunu güncelledikten sonra tek slotta 32GB’a kadar bellek desteği sunar. Eskiden yalnızca en üst seviye masaüstü platformlarında mevcut olan bu 128GB’lık yüksek bellek kapasitesi sayesinde artık kullanıcılar daha fazla bant genişliğine ulaşarak, video dönüştürme ve video düzenleme gibi yoğun bellek kullanan uygulamaları daha kolay ve akıcı bir şekilde kullanır.

PCIe 4.0 TasarımıÇoğu PC tutkunu için yüksek bant genişliğine sahip depolama ve yüksek performanslı ekran kartları kritik öneme sahiptir. Bu anakart en yeni cihazlara destek sunmak için çığır açan PCIe 4.0 sınıfı donanım tasarımını kullanır.
 • 2X PCIe 4.0 Yuvası: Daha düşük empedanslı güçlendirilmiş PCIe 4.0 x16 veya x8 / x8
 • M.2 PCIe 4.0 Yuvası: Düşük empedanslı M.2 PCIe 4.0 x4 yuvası
 • PCIe 4.0 Turbo B-Clock (PCIe 4.0 overclock için)
 • PCIe 4.0 Anahtarları: PCIe 4.0 x16'dan PCIe 4.0 x8/x8’e geçiş
 • PCIe 4.0 Re-driver: PCIe 4.0 sinyallerini yükseltmek ve güçlendirmek için

Çift NVMe PCIe Gen3 x4 M.2Aorus Anakartları, sistem potansiyelini en üst düzeye çıkarmak isteyen PC tutkunlarına M.2 teknolojisini sunmaya odaklanmıştır.

Gelişmiş Termal ÇözümFins-Array IIHeatpipe II ve Thermal Guards II barındıran gelişmiş termal çözüm sayesinde sınırsız performans garanti edilir. Bu kapsamlı soğutma çözümü mükemmel ısı dağılımı sunarak, VRM’ler ve M.2 SSD tam yük altındayken bile Z490 Aorus Pro AX anakartın serin kalmasını sağlar. Bu da Z490 Aorus Pro AX’i PC tutkunları, hız aşırtmacılar ve oyuncular için mükemmel bir seçim haline getirir.
Gelişmiş Termal Tasarım 
 • 1. Direct-Touch Heatpipe II: Ekstra geniş 8mm ısı borusu, soğutucu arasındaki artan temas alanı ile daha verimli bir soğutma alanı sağlar ve MOSFET’ten ısı transferini hızlandırır.
 • 2. 2X M.2 Termal Koruma: Dahili M.2 soğutucular, yüksek hızlı ve yüksek kapasiteli PCIe 3.0 SSD’lerin aşırı ısınması engelleyerek ısınma kaynaklı oluşabilecek darboğazların önüne geçer.
 • 3. Fins-Array II: Fins-Array II tasarımı, yüzey alanını geleneksel soğutuculara göre %300 arttırarak daha iyi hava akımı ve ısı değişimi sağlayarak termal verimliliği arttırır.
 • 4. LAIRD 5 W/mK Termal Ped: 1.5mm kalınlık ve 5W/mK yüksek ısı iletkenliğine sahip termal iletkenlik pedleri, geleneksel termal pedlere kıyasla 4 kat daha fazla ısı aktarımı sağlar.
Fins-Array II TeknolojisiFins-Array II teknolojisi, yüzey alanını geleneksel soğutuculara göre %300 arttırarak daha iyi hava akımı ve ısı değişimi sağlayarak, ısı transfer performansını ve termal verimliliği arttırır.
Direct-Touch Heatpipe II TeknolojisiDirect-Touch Heatpipe II teknolojisi, 8mm’lik direk temas eden ısı boruları sayesinde MOSFET’lerde ısı transferini hızlandırır.
Gigabyte Ultra-Verimli M.2 Termal KorumaDayanıklılığı ön planda tutarak Gigabyte, M.2 SSD’ler için termal bir çözüm sunar. M.2 Termal Koruma, sorun haline gelmeden M.2 SSD’lerdeki ısıyı dağıtmaya yardımcı olur ve darboğazları önler.
Smart Fan 5Smart Fan 5 kullanıcıları, oyun PC'sinin serin kalırken performansını koruyabilmelerini sağlayabilir. Smart Fan 5, kullanıcıların fan başlıklarını anakartın farklı yerlerinde farklı termal sensörleri yansıtacak şekilde değiştirmelerini sağlar. Sadece Smart Fan 5 ile hem PWM hem de Voltaj modu fanlarını destekleyen hibrit fan başlıkları, anakartı daha fazla soğutmayı daha kolay hale getirmek için üretildi.
 • 8 Fan/Water Pompa Bağlantıları
 • 7 Sıcaklık Sensörü
 • 2 Harici Sıcaklık Sensörü
 • Birlikte Çalıştırılabilir Fanlar ve Sensörler
 • Aşırı Akım Koruması ile 24W'a (2A x 12V) kadar Yüksek Akım Fanlarını destekler
 • Fan Kontrolü için Sezgisel Kullanıcı Arayüzü

Hibrit Fan Pin Bağlantı BaşlığıSıvı soğutma kurulumunuz üzerinde tam kontrol sağlayın! Smart Fan 5, Hibrit Fan Pin Başlıkları veya harici termistör sensörleri aracılığıyla akış hızı ve su sıcaklığı hakkında ikinci bir bilgiyi alır - PC'nizde mutlak ustalık sağlar.

* Tüm Hibrit Fan Başlıkları, fan veya pompa olsun, farklı PWM veya Voltaj modlu soğutma cihazının türünü otomatik olarak algılayabilir.

Yeni Smart Fan 5 YazılımıSistem kullanım tercihlerinizi eşleştirmek için farklı modlardan Sessiz - Tam Hız arasında seçim yapın. Her fan veya pompa için, tetik eşiklerini ve ilgili fan hızlarını tanımlamak için sezgisel fan eğrisini kullanabilirsiniz.
2.5GbE LAN - 2 Kat Daha HızlıGenel 1GbE ağlarına kıyasla en az 2 kat daha yüksek aktarım hızı sunan 2.5GbE LAN, online oyuncular ve yayıncılar için mükemmel bir seçimdir. Ayrıca Multi-Gig (10/100/1000/2500Mbps) RJ-45 ethernet ile geriye dönük uyumluluğa sahiptir.
Intel WiFi 6 802.11ax + BT 5Z490 Aorus Pro AX, WiFi 6 (802.11ax) kablosuz standardı ile 2.4Gbps ultra hızlı internet bağlantısı desteğine sahiptir. Intel Wi-Fi 6, daha akıcı video yayını, daha iyi oyun deneyimi ve daha az bağlantı kaybı sunar. Bunun yanı sıra Bluetooth 4.2’ye oranla 4 kat daha hızlı olan Bluetooth 5 ile daha hızlı aktarım sağlar.

WiFi 6’nın Faydaları
 • 802.11ac 1x1’den 5.5 kat daha hızlı
 • 4 kat daha iyi ağ kapasitesi
 • Arttırılmış ağ verimliliği
Aorus Anten• Tüm yeni antenlerde dual band 802.11ax/ac 2.4GHz ve 5GHz desteği, Geleneksel anten tasarımına göre daha iyi sinyal gücü
• En iyi WIFI sinyal iletimi için akıllı anten fonksiyonlu Aorus anten
• En iyi sinyal gücü yönü ve konumu için çok açılı eğim ve manyetik taban
ALC1220-VB Sürükleyici Oyun AtmosferiALC1220 120dB (A) Akıllı Kulaklık Amplifikatörlü SNR HD Ses, düşük ses ve distorsiyon gibi sorunları önleyerek, ister kulakiçi kulaklıklar, ister en üst seviye kulaklıklar olsun, kulaklığınızın empedansını otomatik olarak algılar.
Yeni VB serisi ses kontrol cihazı ile sesinizi dünyaya hem ön/arka mikrofon SNR ile hem de 110/114dB (A) 'ya kadar canlı olarak aktarın.

Hi-Res Audio
Hi-Res Audio sertifikası, ürünün 40kHz veya daha yüksek frekanslar üretebileceği ve bu sayede kullanıcının her zaman en iyi ses kalitesine ulaşacağı anlamına gelir.

Çok Bölgeli Işık Gösterisi TasarımıRGB Fusion 2.0 artık her zamankinden daha fazla LED özelleştirme sunarak, kullanıcıların PC'lerini yaşam biçimlerini yansıtacak şekilde uyarlamalarına olanak tanır. Tam RGB desteği ve yeniden tasarlanmış RGB Fusion 2.0 uygulamasıyla, kullanıcılar anakartı çevreleyen LED'ler üzerinde tam kontrol sahibi olur.
RGB Fusion 2.0 YazılımıSezgisel kullanıcı arayüzü ile RGB Fusion 2.0, desteklenen tüm cihazlarda aydınlatma efektlerini özelleştirmek için size daha iyi bir çözüm sunar. Göz kamaştırıcı bir ürün yelpazesi ile desteklenen RGB Fusion, hepsini bir araya getiren, aksesuarlarınızın aynı tempoda senkronize bir şekilde çalışmasını sağlayan bir yazılımdır. Anakartlardan grafik kartlarına ve çevre birimlerine kadar, oyun donanımınızı kendi stilinizle kişiselleştirebilir ve profilleri paylaşarak sisteminizi gururla sergileyebilirsiniz. Buna ek olarak, yeni oyun modu, size en sürükleyici oyun deneyimini sunmak için aydınlatma efektlerini seçilen oyunlarla etkileşimli hale getirir.
CPU PlatformuINTEL
ChipsetINTEL Z490
CPU Yuva Yapısı1200 PIN
RAM DesteğiDDR4
RAM Yuva Adeti4 ADET
Kasa UyumuATX
HDMIVAR
TaksitTaksit TutarıToplam Tutar
2 Ay2569.505139.00
3 Ay1713.005139.00
4 Ay1300.795203.14
5 Ay1049.425247.10
6 Ay882.445294.62
7 Ay763.295343.01
8 Ay673.675389.37
9 Ay604.395439.52
10 Ay549.065490.61
11 Ay503.605539.58
12 Ay466.005591.94
TaksitTaksit TutarıToplam Tutar
2 Ay2569.505139.00
3 Ay1713.005139.00
4 Ay1300.795203.14
5 Ay1049.425247.10
6 Ay882.445294.62
7 Ay763.295343.01
8 Ay673.675389.37
9 Ay604.395439.52
10 Ay549.065490.61
11 Ay503.605539.58
12 Ay466.005591.94
TaksitTaksit TutarıToplam Tutar
2 Ay2569.505139.00
3 Ay1713.005139.00
4 Ay1310.945243.77
5 Ay1059.715298.57
6 Ay892.525355.10
7 Ay773.265412.85
8 Ay683.915471.26
9 Ay614.625531.56
10 Ay559.325593.20
11 Ay514.145655.59
12 Ay476.675720.04
TaksitTaksit TutarıToplam Tutar
2 Ay2569.505139.00
+1 ay 500 TL Üzeri
3 Ay1713.005139.00
+1 ay 500 TL Üzeri
4 Ay1307.635230.53
+1 ay 500 TL Üzeri
5 Ay1056.565282.80
+1 ay 500 TL Üzeri
6 Ay889.355336.13
+1 ay 500 TL Üzeri
7 Ay770.085390.54
+1 ay 500 TL Üzeri
8 Ay680.765446.08
+1 ay 500 TL Üzeri
TaksitTaksit TutarıToplam Tutar
2 Ay2569.505139.00
+1 ay 500 TL Üzeri
3 Ay1713.005139.00
+1 ay 500 TL Üzeri
4 Ay1307.635230.53
+1 ay 500 TL Üzeri
5 Ay1056.565282.80
+1 ay 500 TL Üzeri
6 Ay889.355336.13
+1 ay 500 TL Üzeri
7 Ay770.085390.54
+1 ay 500 TL Üzeri
8 Ay680.765446.08
+1 ay 500 TL Üzeri
TaksitTaksit TutarıToplam Tutar
2 Ay2569.505139.00
3 Ay1713.005139.00
4 Ay1310.815243.22
5 Ay1059.835299.14
6 Ay892.525355.10
7 Ay772.345406.38
8 Ay683.915471.26
9 Ay614.625531.56
10 Ay559.325593.20
11 Ay514.145655.59
12 Ay476.675720.04
TaksitTaksit TutarıToplam Tutar
2 Ay2569.505139.00
3 Ay1713.005139.00
4 Ay1310.815243.22
5 Ay1059.835299.14
6 Ay892.525355.10
7 Ay772.345406.38
8 Ay683.915471.26
9 Ay614.625531.56
10 Ay559.325593.20
11 Ay514.145655.59
12 Ay476.675720.04
TaksitTaksit TutarıToplam Tutar
2 Ay2569.505139.00
3 Ay1713.005139.00
4 Ay1310.945243.77
5 Ay1059.715298.57
6 Ay892.525355.10
7 Ay773.265412.85
8 Ay683.915471.26
9 Ay614.625531.56
10 Ay559.325593.20
11 Ay514.145655.59
12 Ay476.675720.04
TaksitTaksit TutarıToplam Tutar
2 Ay2569.505139.00
+ 2 Ay
3 Ay1713.005139.00
+ 2 Ay
4 Ay1310.945243.77
+ 2 Ay
5 Ay1059.715298.57
+ 2 Ay
6 Ay892.525355.10
+ 2 Ay
7 Ay773.265412.85
+ 2 Ay
8 Ay683.915471.26
9 Ay614.625531.56
10 Ay559.325593.20
11 Ay514.145655.59
12 Ay476.675720.04
TaksitTaksit TutarıToplam Tutar
2 Ay2569.505139.00
+ 2 Ay
3 Ay1713.005139.00
+ 2 Ay
4 Ay1310.945243.77
+ 2 Ay
5 Ay1059.715298.57
+ 2 Ay
6 Ay892.525355.10
+ 2 Ay
7 Ay773.265412.85
+ 2 Ay
8 Ay683.915471.26
9 Ay614.625531.56
10 Ay559.325593.20
11 Ay514.145655.59
12 Ay476.675720.04
TaksitTaksit TutarıToplam Tutar
2 Ay2569.505139.00
3 Ay1713.005139.00
4 Ay1309.015236.04
5 Ay1057.685288.42
6 Ay890.315341.86
7 Ay770.915396.39
8 Ay681.515452.05
9 Ay612.105508.87
10 Ay556.695566.88
11 Ay511.475626.13
12 Ay473.895686.66
TaksitTaksit TutarıToplam Tutar
2 Ay2569.505139.00
3 Ay1713.005139.00
4 Ay1309.015236.04
5 Ay1057.685288.42
6 Ay890.315341.86
7 Ay770.915396.39
8 Ay681.515452.05
9 Ay612.105508.87
10 Ay556.695566.88
11 Ay511.475626.13
12 Ay473.895686.66
TaksitTaksit TutarıToplam Tutar
2 Ay2569.505139.00
+ 2 ay
3 Ay1713.005139.00
+ 2 ay
4 Ay1307.635230.53
+ 2 ay
5 Ay1056.565282.80
+ 4 ay
6 Ay889.355336.13
+ 4 ay
7 Ay770.085390.54
+ 4 ay
8 Ay680.765446.08
+ 4 ay
9 Ay611.425502.77
10 Ay556.075560.65
11 Ay510.895619.77
12 Ay473.355680.16
TaksitTaksit TutarıToplam Tutar
2 Ay2569.505139.00
+ 2 ay Vakýfbank Business Kart Har
3 Ay1713.005139.00
+ 2 ay Vakýfbank Business Kart Har
4 Ay1307.635230.53
+ 2 ay Vakýfbank Business Kart Hariç
5 Ay1056.565282.80
+ 4 ay Vakýfbank Business Kart Hariç
6 Ay889.355336.13
+ 4 ay Vakýfbank Business Kart Hariç
7 Ay770.085390.54
+ 4 ay Vakýfbank Business Kart Hariç
8 Ay680.765446.08
+ 4 ay Vakýfbank Business Kart Hariç
9 Ay611.425502.77
10 Ay556.075560.65
11 Ay510.895619.77
12 Ay473.355680.16
İletişim Formu
Toplam 0 oy, ortalama 0.00
Toplam 0 oy, ortalama 0.00
Toplam 0 oy, ortalama 0.00
Toplam 0 oy, ortalama 0.00
Bu ürün Ürün Hakkında Henüz Hiç Yorum Yapılmamış
Yorum Ekle
Yorum yapabilmek için oturum açmalısınız!