%100 Güvenli Alışveriş
Tükendi

LENOVO 7X06A0P0EA, SR650, Intel Xeon Silver 4210R, 64Gb RDIMM Ram, 2x960Gb SSD, 2x750W Power, Free Dos, 2U Rack, SERVER

Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
Yorum yapılmamış.

Soyut

Lenovo ThinkSystem SR650, endüstri lideri güvenilirlik, yönetim ve güvenlik ihtiyacının yanı sıra gelecekteki büyüme için performansı ve esnekliği en üst düzeye çıkarmaya ihtiyaç duyan küçük işletmelerden büyük işletmelere kadar ideal bir 2 soketli 2U raf tipi sunucudur. SR650 sunucusu, veritabanları, sanallaştırma ve bulut bilişim, sanal masaüstü altyapısı (VDI), kurumsal uygulamalar, işbirliği/e-posta ve iş analitiği ve büyük veriler gibi çok çeşitli iş yüklerini işlemek için tasarlanmıştır.

Bu ürün kılavuzu, SR650 sunucusu, temel özellikleri ve teknik özellikleri, bileşenleri ve seçenekleri ve yapılandırma yönergeleri hakkında temel teknik bilgiler ve satış öncesi bilgiler sağlar.

Bu kılavuz, SR650 sunucusu hakkında daha fazla bilgi edinmek ve BT çözümlerinde kullanımını düşünmek isteyen teknik uzmanlar, satış uzmanları, satış mühendisleri, BT mimarları ve diğer BT uzmanları için hazırlanmıştır.

Giriş

Lenovo ThinkSystem SR650, endüstri lideri güvenilirlik, yönetim ve güvenlik ihtiyacının yanı sıra gelecekteki büyüme için performansı ve esnekliği en üst düzeye çıkarmaya ihtiyaç duyan küçük işletmelerden büyük işletmelere kadar ideal bir 2 soketli 2U raf tipi sunucudur. SR650 sunucusu, veritabanları, sanallaştırma ve bulut bilişim, sanal masaüstü altyapısı (VDI), kurumsal uygulamalar, işbirliği/e-posta ve iş analitiği ve büyük veriler gibi çok çeşitli iş yüklerini işlemek için tasarlanmıştır.

İkinci nesil Intel Xeon Ölçeklenebilir İşlemci Ailesine (Xeon SP Gen 2) sahip olan SR650 sunucusu, ölçeklenebilir performans, depolama kapasitesi ve G/Ç genişletmesi sunar. SR650 sunucusu, iki adede kadar işlemciyi ve 3 TB'a kadar belleği, kapsamlı sürücü teknolojisi seçenekleriyle 24x 2,5 inç veya 14x 3,5 inç'e kadar sürücü bölmesini ve bir LOM yuvası ile esnek G/Ç genişletme seçeneklerini destekler. ayrılmış depolama denetleyicisi yuvası ve 6x'e kadar arka PCIe genişletme yuvası.

Aşağıdaki şekil, 2,5 inç çalışırken değiştirilebilir sürücülere sahip Think System SR650'yi göstermektedir.

Lenovo Think System SR650
Şekil 1. 2,5 inç sürücü yuvalarına sahip Lenovo Think System SR650

Biliyor musun?

SR650 sunucusu, G/Ç yuvalarını serbest bırakan ve NVMe çözüm edinme maliyetlerini düşürmeye yardımcı olan U.2 NVMe PCIe SSD'lere doğrudan bağlantıya izin veren yerleşik NVMe PCIe bağlantı noktaları sunar.

SR650 sunucusu, seçkin yapılandırmalarda ASHRAE A4 standartlarını (45 °C, 113 °F'ye kadar) karşılayacak şekilde tasarlanmıştır; bu, müşterilerin enerji maliyetlerini düşürmesine ve dünya standartlarında güvenilirliği sürdürmesine olanak tanır.

SR650 sunucusu, Intel spesifikasyonunun tanımladığı hızlardan %10'a kadar daha yüksek hızlarda kanal başına iki DIMM yapılandırmasını destekleyerek elde edilen Performance+ 2933 MHz DIMM'lerle olağanüstü bellek performansı sunarken, yine de birinci sınıf güvenilirliği korur.

Ana Özellikler

Performans ve esnekliği birleştiren SR650 sunucusu, küçük ve orta ölçekli işletmelerden büyük işletmelere kadar mükemmel bir seçimdir. İş açısından kritik uygulamaların ve bulut dağıtımlarının güvenli bir şekilde çalışmasını sağlamak için olağanüstü çalışma süresi sağlayabilir. Kullanım kolaylığı ve kapsamlı sistem yönetimi araçları, dağıtımı kolaylaştırmaya yardımcı olur. Olağanüstü güvenilirlik, kullanılabilirlik ve hizmet verilebilirlik (RAS) ve yüksek verimli tasarım, iş ortamınızı iyileştirir ve işletim maliyetlerinden tasarruf etmenize yardımcı olur.

Ölçeklenebilirlik ve performans

SR650 sunucusu, performansı artırmak, ölçeklenebilirliği iyileştirmek ve maliyetleri azaltmak için çok sayıda özellik sunar:

 • 28 adede kadar çekirdekli işlemci, 38,5 MB'a kadar son düzey önbellek (LLC), 2933 MHz'e kadar bellek hızı ve 10,4 GT'ye kadar Intel Xeon Ölçeklenebilir İşlemci Ailesi'nin ikinci nesliyle üstün sistem performansı sunarak üretkenliği artırır /s Ultra Path Interconnect (UPI) bağlantıları.
  • İki işlemciye, 56 çekirdeğe ve 112 iş parçacığına kadar destek, çok iş parçacıklı uygulamaların eşzamanlı yürütülmesini en üst düzeye çıkarmaya olanak tanır.
  • Enerji açısından verimli Intel Turbo Boost 2.0 Teknolojisi ile akıllı ve uyarlanabilir sistem performansı, işlemci termal tasarım gücünün (TDP) geçici olarak ötesine geçerek CPU çekirdeklerinin en yoğun iş yükleri sırasında maksimum hızlarda çalışmasına olanak tanır.
  • Intel Hyper-Threading Teknolojisi, çekirdek başına iki iş parçacığına kadar, her işlemci çekirdeğinde eşzamanlı çoklu iş parçacığını etkinleştirerek çok iş parçacıklı uygulamalar için performansı artırır.
  • Intel Sanallaştırma Teknolojisi, işletim sistemi satıcılarının donanımı sanallaştırma iş yükleri için daha iyi kullanmasını sağlayan donanım düzeyinde sanallaştırma kancalarını entegre eder.
  • Intel Speed ​​Select Teknolojisi, işlemci performansı üzerinde daha ayrıntılı kontrol ile sunucu kullanımında iyileştirmeler ve çekirdek başına garantili performans hizmet seviyeleri sağlar.
  • Intel Deep Learning Boost (Vektör Sinir Ağı Talimat seti [VNNI]), yüksek performanslı Yapay Zeka (AI) iş yükleri için önemli, daha verimli Derin Öğrenme (Çıkarım) hızlandırması sağlamak üzere tasarlanmıştır.
  • Intel Gelişmiş Vektör Uzantıları 512 (AVX-512), kurumsal sınıf ve yüksek performanslı bilgi işlem (HPC) iş yüklerinin hızlandırılmasını sağlar.
 • 2933 MHz'e kadar bellek hızları ve 3DS RDIMM'lerle 3 TB'a kadar bellek kapasitesi ile veri yoğun uygulamalar için sistem performansını en üst düzeye çıkarmaya yardımcı olur.
 • 7,5 TB'a kadar toplam sunucu belleği için uygun maliyetli büyük bellek kapasitesi ve kalıcılığın benzersiz bir kombinasyonunu sağlayan yenilikçi kalıcı bellek teknolojisini kullanarak, veri açısından yoğun uygulamaların performansını artırır ve sanallaştırılmış ve bulut ortamları için ölçekte tutarlı hizmet seviyeleri sunar 3DS RDIMM'ler ve DCPMM'ler (DC kalıcı bellek modülleri) dahil olmak üzere kapasite.
 • Performansı optimize edilmiş yapılandırmalar için 24 x 2,5 inç ve 2 x 3,5 inç sürücüler veya kapasite açısından optimize edilmiş yapılandırmalar için 14 x 3,5 inç sürücülerle 2U raf form faktöründe esnek ve ölçeklenebilir dahili depolama sunar ve geniş bir SAS seçeneği sunar /SATA HDD/SSD ve PCIe NVMe SSD türleri ve kapasiteleri.
 • AnyBay tasarımıyla aynı sürücü yuvalarında SAS, SATA veya NVMe PCIe sürücülerini kullanma esnekliği sağlar.
 • LOM yuvası, dahili depolama denetleyicisi için PCIe 3.0 yuvası ve 2U raf form faktöründe altı adede kadar PCI Express (PCIe) 3.0 G/Ç genişletme yuvası ile G/Ç ölçeklenebilirliği sağlar.
 • PCI Express 3.0 denetleyicisini Intel Xeon Ölçeklenebilir İşlemci Ailesine yerleştiren Intel Tümleşik G/Ç Teknolojisi ile G/Ç gecikmesini azaltır ve genel sistem performansını artırır.

Kullanılabilirlik ve hizmet verilebilirlik

SR650 sunucusu, servis verilebilirliği basitleştirmek ve sistem çalışma süresini artırmak için birçok özellik sunar:

 • Haftanın 7 günü, günde 24 saat çalışacak şekilde tasarlanmıştır
 • Tek Aygıt Veri Düzeltme (Chipkill olarak da bilinen SDDC, x4 tabanlı DIMM'ler gerektirir), Uyarlanabilir Çift Aygıt Veri Düzeltme (ADDDC, Yedekli Bit Yönlendirme [RBS] olarak da bilinir), düzeltilemez bir bellek hatası durumunda koruma sağlar, x4 tabanlı DIMM'ler ve Intel Xeon Gold veya Platinum işlemciler), bellek yansıtma ve bellek sıralaması yedeklemesi gerektirir.
 • Aletsiz kapak çıkarma ile yükseltmelere ve servis verilebilir parçalara (işlemciler, bellek DIMM'leri ve adaptör kartları gibi) kolay erişim sağlar.
 • Temel veya gelişmiş RAID yedekliliğini destekleyen çalışırken değiştirilebilir sürücülerle veri koruması ve daha fazla sistem çalışma süresi sunar.
 • Yedek çalışırken değiştirilebilir güç kaynakları ve yedek çalışırken değiştirilebilir sistem fanları ile iş açısından kritik uygulamalar için kullanılabilirlik sağlar.
 • Servis işlemlerini basitleştirir, sorun çözümünü hızlandırır ve ışıklı tanılama ile sistem kullanılabilirliğini iyileştirmeye yardımcı olur.
 • Olası arızalardan önce önleyici eylemlere izin verir, böylece işlemciler, voltaj düzenleyiciler, bellek, dahili depolama (SAS/SATA HDD'ler ve SSD'ler, NVMe SSD'ler, M.264) için Proaktif Platform Uyarıları (PFA ve SMART uyarıları dahil) ile sunucu çalışma süresini ve uygulama kullanılabilirliğini artırır. 2 depolama, flash depolama adaptörleri), fanlar, güç kaynakları, RAID denetleyicileri ve sunucu ortam ve alt bileşen sıcaklıkları.
 • Yerleşik XClarity Denetleyici (XCC) ile sistem parametrelerini sürekli olarak izler, uyarıları tetikler ve arıza süresinin en aza indirilmemesi durumunda kurtarma eylemleri gerçekleştirir.
 • XClarity Controller erişimi ile ön USB bağlantı noktasına bağlı Android veya iOS mobil cihaz üzerinde çalışan XClarity Mobil Uygulamasından Sanal Operatör Paneli aracılığıyla sistem durumu, bellenim, ağ, sağlık ve uyarı bilgilerine hızlı erişim sağlar.
 • XClarity Provisioning Manager'da yerleşik olarak bulunan tanılama ile hizmet süresini azaltmak için sorun giderme görevlerini hızlandırır.

Yönetilebilirlik ve güvenlik

Güçlü sistem yönetimi özellikleri, SR650 sunucusunun yerel ve uzaktan yönetimini basitleştirir ve kurumsal sınıf veri koruması sağlar:

 • Yeni nesil bir hizmet işlemcisi olan XClarity Controller ile gelişmiş hizmet işlemcisi kontrolü, izleme ve uyarı işlevleri sağlar.
 • Birleşik Genişletilebilir Ürün Yazılımı Arabirimi (UEFI) sistem kurulumunu, yapılandırmasını, güncellemelerini, basitleştirilmiş hata işlemeyi ve yerleşik XClarity Provisioning Manager ile işletim sistemi dağıtımını iyileştirir.
 • Sunucuyu kurmanıza, kullanmanıza ve bakımını yapmanıza yardımcı olabilecek XClarity Essentials yazılım araçları sunar.
 • Kapsamlı donanım yönetimi sağlayan Lenovo XClarity Administrator ile gelişmiş sunucu yönetimi özellikleri sayesinde çalışma süresini artırır, maliyetleri düşürür ve üretkenliği artırır.
 • Verimliliği artırmaya ve arıza süresi risklerini azaltmaya yardımcı olabilecek Lenovo XClarity mobil uygulamasıyla XClarity Administrator'daki cihazların hareket halindeyken her yerden izlenmesini ve yönetilmesini sağlar.
 • VMware vCenter ve Microsoft System Center için Lenovo XClarity Integrators ile altyapı kaynak yönetimini merkezileştirir, XClarity Administrator özelliklerini sanallaştırma yönetimi yazılım araçlarına genişletir ve kullanıcıların altyapıyı uçtan uca dağıtmasına ve yönetmesine olanak tanır.
 • Entegre Güvenilir Platform Modülü (TPM) veya isteğe bağlı Güvenilir Şifreleme Modülü (TCM) veya Nationz TPM (yalnızca ÇHC'de mevcuttur) ile gelişmiş şifreleme işlevselliği (dijital imzalar ve uzaktan doğrulama gibi) sunar.
 • Güvenilir Şifreleme Modülü veya Nationz TPM (yalnızca ÇHC'de mevcuttur) ile çalışmak üzere tasarlanmış bir güvenlik yazılım aracı paketi olan Lenovo Business Vantage ile kullanıcı verilerini güvende tutar.
 • Gelişmiş RAID ve isteğe bağlı kendi kendini şifreleyen sürücülerle kurumsal sınıf veri koruması sunar.
 • Endüstri standardı AES NI desteği ile daha hızlı, daha güçlü şifreleme sağlar.
 • Destekleyen bir işletim sistemiyle birleştirildiğinde Intel Execute Disable Bit işleviyle belirli sınıflarda kötü amaçlı arabellek taşması saldırılarını önlemeye yardımcı olur.
 • Intel Güvenilir Yürütme Teknolojisi ile kötü amaçlı yazılım saldırılarına karşı donanım tabanlı direnç yoluyla güvenliği artırarak, bir uygulamanın sistem üzerinde çalışan diğer tüm yazılımlardan korunarak kendi yalıtılmış alanında çalışmasına olanak tanır.

Enerji verimliliği

SR650 sunucusu, enerji tasarrufu sağlamak, işletim maliyetlerini azaltmak, enerji kullanılabilirliğini artırmak ve yeşil çevreye katkıda bulunmak için aşağıdaki enerji verimliliği özelliklerini sunar:

 • 80 PLUS Titanium ve Platinum yedekli güç kaynakları içeren, watt başına etkileyici bilgi işlem gücü sağlar.
 • Belirli konfigürasyonlarda ASHRAE A4 standartlarını karşılayacak tasarımla müşterilerin enerji maliyetlerini düşürmelerini sağlar.
 • Tek tek işlemci öğelerini gerektiği gibi açıp kapatan Intel Intelligent Power Capability ile çekilen gücü azaltır.
 • Değişken hızlı fanlarla güç tüketimini azaltmaya yardımcı olur.
 • Gelişmiş veri merkezi güç bildirimi, analizi ve ilke tabanlı yönetim sağlayan Lenovo XClarity Energy Manager ile daha düşük ısı çıkışı ve daha düşük soğutma ihtiyaçları elde edilmesine yardımcı olur.

Bileşenler ve konektörler

Aşağıdaki şekil, 16x 2,5 inç'e kadar sürücü bölmesine sahip SR650 sunucusunun ön tarafını göstermektedir.

SR650'nin önden görünümü: 16x 2,5 inç'e kadar sürücü bölmesi
Rakam 2. SR650'nin önden görünümü: 16x 2,5 inç'e kadar sürücü bölmesi

Aşağıdaki şekil, SR650 sunucusunun arkasını göstermektedir.

SR650'nin arkadan görünümü
Şekil 6. SR650'nin arkadan görünümü

SR650 sunucusunun arkası aşağıdaki bileşenleri içerir:

 • Altı adede kadar PCIe genişletme yuvası (seçilen yükseltici kartlara bağlı olarak).
 • Bir LOM kart yuvası.
 • XClarity Controller için bir adet 1 GbE bağlantı noktası.
 • Bir VGA bağlantı noktası.
 • İki USB 3.0 bağlantı noktası.
 • İki adede kadar çalışırken değiştirilebilir güç kaynağı.

Aşağıdaki şekil, SR650 sunucusunun içindeki temel bileşenlerin konumlarını göstermektedir.

SR650'nin iç görünümü
Şekil 7. SR650'nin iç görünümü

Aşağıdaki temel bileşenler SR650 sunucusunun içinde bulunur:

 • En fazla iki işlemci.
 • 24 DIMM yuvası (işlemci başına 12 DIMM yuvası).
 • Arka panelleri sürün.
 • İki yerleşik NVMe PCIe konektörü.
 • Bir M.2 modül konektörü.
 • Bir LOM kart konektörü.
 • İki adet yerleşik PCIe yuvası 4 ve 7.
 • PCIe yükseltici kartlar için iki yuva.
 • Bir TCM konektörü.
 • Beş (bir işlemci) veya altı (iki işlemci) çalışırken değiştirilebilir sistem fanı.

Standart özellikler

Aşağıdaki tablo, SR650 sunucusunun sistem özelliklerini listeler.

Tablo 1. SR650 sistem özellikleri
BağlanmakŞartname
Makine türleri 7X05 - 1 yıl garanti
7X06 - 3 yıl garanti
Form faktörü 2U raf montajı.
İşlemci İki adede kadar 2. Nesil Intel Xeon Bronze, Silver, Gold veya Platinum işlemci:
 • 28 çekirdeğe kadar (2,7 GHz çekirdek hızları).
 • 3,9 GHz'e kadar çekirdek hızları (8 çekirdek).
 • 10.4 GT/s'ye kadar UPI bağlantıları (2 UPI bağlantısı kullanılır).
 • 38,5 MB'a kadar önbellek.
 • 2933 MHz'e kadar bellek hızı.

1. Nesil Intel Xeon işlemciler de desteklenir.

yonga seti Intel C624.
Hafıza 24 adede kadar DIMM yuvası (işlemci başına 12 DIMM; kanal başına iki DIMM ile işlemci başına altı bellek kanalı). RDIMM'ler, LRDIMM'ler (yalnızca 1. Nesil işlemciler) veya 3DS RDIMM'ler için destek. Seçilen işlemciye bağlı olarak 2933 MHz'e kadar bellek hızı. Bellek türleri karıştırılamaz.
kalıcı bellek DIMM yuvalarında 12x'e kadar TruDDR4 2666 MHz DCPMM. 1. Nesil Intel Xeon SP işlemcilerle desteklenmez.
hafıza koruması
 • İşlemcinin entegre bellek denetleyicileri: Hata düzeltme kodu (ECC), SDDC (x4 tabanlı bellek DIMM'leri için), ADDDC (x4 tabanlı bellek DIMM'leri için, Intel Xeon Gold veya Platinum işlemciler gerektirir), bellek yansıtma, bellek sıralaması yedekleme, devriye temizleme, ve ovma talep eder.
 • DCPMM'nin yerleşik bellek denetleyicileri: ECC, SDDC, DDDC, devriye temizleme ve talep temizleme.
Not:  DCPMM'li yapılandırmalarda, bellek ikizleme yalnızca App Direct modunda desteklenir (diğer DCPMM modları bellek ikizlemeyi desteklemez) ve yalnızca RDIMM'ler veya 3DS RDIMM'ler için geçerlidir (DCPMM'ler ikizlenmez). DCPMM'li yapılandırmalarda bellek yedekleme desteklenmez.
Hafıza kapasitesi
 • Yalnızca bellek DIMM'leri: 24x 128 GB'a kadar 3DS RDIMM ile 3 TB'a kadar (İşlemci başına 1,5 TB'a kadar).
 • Bellek DIMM'leri ve kalıcı bellek modülleri:
  • Doğrudan Uygulama Modu: 12x 128 GB'a kadar 3DS RDIMM ve 12x 512 GB'a kadar DCPMM ile 7,5 TB'a kadar (İşlemci başına 3,75 TB'a kadar).
  • Bellek Modu: 12x 512 GB'a kadar DCPMM'lerle 6 TB'a kadar (İşlemci başına 3 TB'a kadar).
Not: Soket başına 1 TB'den fazla bellek kapasitesine sahip sunucu yapılandırmaları (DCPMM'ler ve RDIMM'ler veya 3DS RDIMM'ler dahil), yuva başına 4,5 TB'a (L-soneki) kadar destekleyen işlemciler gerektirir .
Sürücü bölmeleri
 • 16 adede kadar SFF (ön) ve 2 LFF (arka) çalışırken değiştirilebilir sürücü bölmesi:
  • 8x 2,5" SAS/SATA + 8x 2,5" SAS/SATA + 2x 3,5" SAS/SATA
  • 4x 2,5" SAS/SATA ve 4x 2,5" AnyBay + 8x 2,5" SAS/SATA + 2x 3,5" SAS/SATA
  • 4x 2,5" SAS/SATA ve 4x 2,5" AnyBay + 4x 2,5" SAS/SATA ve 4x 2,5" AnyBay + 2x 3,5" SAS/SATA
 • 24 adede kadar SFF (ön) ve 2 LFF (arka) çalışırken değiştirilebilir sürücü bölmesi:
  • 8x 2,5" SAS/SATA + 8x 2,5" SAS/SATA + 8x 2,5" SAS/SATA + 2x 3,5" SAS/SATA
  • 4x 2,5" SAS/SATA ve 4x 2,5" AnyBay + 8x 2,5" SAS/SATA + 8x 2,5" SAS/SATA + 2x 3,5" SAS/SATA
  • 4x 2,5" SAS/SATA ve 4x 2,5" AnyBay + 4x 2,5" SAS/SATA ve 4x 2,5" AnyBay + 8x 2,5" SAS/SATA + 2x 3,5" SAS/SATA
  • 4x 2,5" SAS/SATA ve 4x 2,5" AnyBay + 4x 2,5" SAS/SATA ve 4x 2,5" AnyBay + 4x 2,5" SAS/SATA ve 4x 2,5" AnyBay
  • 16x 2,5" U.2 NVMe PCIe + 8x 2,5" SAS/SATA (yalnızca fabrikada yüklenir)
  • 20x 2,5" U.2 NVMe PCIe
  • 24x 2,5" U.2 NVMe PCIe
 • 10 adede kadar LFF SAS/SATA çalışırken değiştirilebilir sürücü bölmesi: 8x 3,5" (ön) + 2x 3,5" (arka)
 • 14 adede kadar LFF çalışırken değiştirilebilir sürücü bölmesi:
  • 12x 3,5" SAS/SATA (ön) + 2x 3,5" SAS/SATA (arka)
  • 8x 3,5" SAS/SATA ve 4x 3,5" AnyBay (ön) + 2x 3,5" SAS/SATA (arka)
Dahili depolama kapasitesi
 • 2,5 inç sürücüler:
  • 737,28TB, 24x 30,72TB 2,5 inç SAS/SATA SSD'ler kullanarak
  • 24x 15,36 TB 2,5 inç NVMe SSD kullanan 368,64 TB
  • 24x 2,4 TB 2,5 inç HDD kullanan 57,6 TB
 • 3,5 inç sürücüler:
  • 14x 20 TB 3,5 inç HDD kullanarak 280 TB
  • 14x 15,36TB 3,5 inç SAS/SATA SSD'leri kullanarak 215,04TB
  • 4x 7,68 TB 3,5 inç NVMe SSD kullanarak 30,72 TB
Depolama denetleyicisi
 • 8 GB'a kadar flash destekli önbelleğe sahip 12 Gb SAS/SATA RAID adaptörleri
 • 12 Gb SAS / SATA HBA (RAID olmayan)
 • Yerleşik PCIe NVMe (Intel SSD'ler ve isteğe bağlı olarak Intel olmayan SSD'ler için Intel VROC NVMe RAID desteği ile)
 • NVMe Anahtar Adaptörleri (Intel SSD'ler ve isteğe bağlı olarak Intel olmayan SSD'ler için Intel VROC NVMe RAID desteği ile)
Optik sürücü yuvaları Hiçbiri. Harici bir USB DVD RW Optik Disk Sürücüsü desteği (Bkz . Optik sürücüler ).
Ağ arayüzleri
 • 4x'e kadar 1/10 Gb Ethernet bağlantı noktası için yerleşik LOM yuvası:
  • 2x veya 4x 1 GbE RJ-45 bağlantı noktası (10/100 Mb desteği yok)
  • 2x veya 4x 10 GbE RJ-45 bağlantı noktası (10/100 Mb desteği yok)
  • 2x veya 4x 10 GbE SFP+ bağlantı noktası (10/100 Mb desteği yok)
 • SFP+ veya RJ-45 konektörlü çift bağlantı noktalı 10 GbE kartlar veya SFP28 konektörlü tek veya çift bağlantı noktalı 25 GbE kartlar için isteğe bağlı Mezzanine LOM (ML2) yuvası.
 • 1x RJ-45 10/100/1000 Mb Ethernet sistemleri yönetim bağlantı noktası.
G/Ç genişletme yuvaları Yedi yuvaya kadar. Yuva 4 ve 7, sistem düzlemindeki sabit yuvalardır ve kalan yuvalar, takılı yükseltici kartlara bağlıdır. Slotlar aşağıdaki gibidir:
 • Yuva 1: PCIe 3.0 x16 veya PCIe 3.0 x8; tam yükseklik, yarım uzunluk (PCIe x16 yuvası tek veya çift genişlikte olabilir)
 • Yuva 2: PCIe 3.0 x8; tam yükseklik, yarım uzunluk (Yuva 1, PCIe x16 çift genişlikliyse veya Yuva 3, ML2 x16 ise mevcut değildir)
 • Yuva 3: PCIe 3.0 x8 veya PCIe 3.0 x16 veya ML2 x8 veya ML2 x16; tam boy, yarım boy
 • Yuva 4: PCIe 3.0 x8; düşük profil (sistem düzleminde dikey yuva)
 • Yuva 5: PCIe 3.0 x16; tam boy, yarım boy
 • Yuva 6: PCIe 3.0 x16; tam boy, yarım boy
 • Yuva 7: PCIe 3.0 x8 (dahili depolama denetleyicisi için)
Yuva 5 ve 6, ikinci işlemcinin takılmasını gerektirir. Tek genişlikte PCIe x16 Yuva 1, ikinci işlemcinin takılmasını gerektirir.
Limanlar
 • Ön: XClarity Denetleyici erişimli 1x USB 2.0 bağlantı noktası ve 1x USB 3.0 bağlantı noktası; isteğe bağlı 1x VGA bağlantı noktası.
 • Arka: 2x USB 3.0 bağlantı noktası ve 1x VGA bağlantı noktası; isteğe bağlı 1x DB-9 seri bağlantı noktası.
Soğutma N+1 yedekli beş (bir işlemci) veya altı (iki işlemci) çalışırken değiştirilebilir tek rotorlu sistem fanı.
Güç kaynağı İki adede kadar yedekli çalışırken değiştirilebilir 550 W, 750 W veya 1100 W (100 - 240 V) veya 1600 W (200 - 240 V) Yüksek Verimli Platin AC güç kaynağı veya 750 W (200 - 240 V) Yüksek Verimlilik Titanyum AC güç kaynakları. HVDC desteği (yalnızca ÇHC).
Video XClarity Controller'a entegre edilmiş 16 MB belleğe sahip Matrox G200e. Maksimum çözünürlük, piksel başına 32 bit ile 60 Hz'de 1920x1200'dür.
Çalışırken değiştirilebilir parçalar Sürücüler, güç kaynakları ve fanlar.
Sistem yönetimi XClarity Controller (XCC) Standard, Advanced veya Enterprise (Pilot 4 çip), proaktif platform uyarıları, ışıklı tanılama, XClarity Provisioning Manager, XClarity Essentials, XClarity Administrator, VMware vCenter ve Microsoft System Center için XClarity Integrators, XClarity Energy Manager, Kapasite Planlayıcı.
Güvenlik özellikleri Açılış parolası, yönetici parolası, güvenli ürün yazılımı güncellemeleri, Güvenilir Platform Modülü (TPM) 1.2 veya 2.0 (yapılandırılabilir UEFI ayarı). Opsiyonel kilitlenebilir ön çerçeve. İsteğe Bağlı Güvenilir Şifreleme Modülü (TCM) veya Nationz TPM (yalnızca ÇHC'de mevcuttur). İsteğe bağlı Lenovo Business Vantage güvenlik yazılımı (yalnızca ÇHC'de bulunur).
İşletim sistemleri Microsoft Windows Server, Red Hat Enterprise Linux, SUSE Linux Enterprise Server, VMware ESXi. Özellikler için İşletim sistemleri bölümüne bakın.
Garanti Bir yıllık (Makine Tipi 7X05) veya üç yıllık (Makine Tipi 7X06) müşteri tarafından değiştirilebilir birim (CRU) ve 9x5 Sonraki İş Günü Parça Teslimi ile yerinde sınırlı garanti.
Servis ve destek İsteğe bağlı Lenovo Hizmetleri yükseltmeleri: 2 saatlik veya 4 saatlik yanıt süresi, 6 saatlik veya 24 saatlik taahhütlü hizmet onarımı, 5 yıla kadar garanti uzatması, 1 yıllık veya 2 yıllık garanti sonrası uzatmalar, YourDrive YourData, Enterprise Software Destek ve Temel Donanım Kurulum Hizmetleri.
Boyutlar Genişlik: 445 mm (17,5 inç), yükseklik: 87 mm (3,4 inç), derinlik: 764 mm (30,1 inç). Ayrıntılar için Fiziksel özellikler bölümüne bakın .
Ağırlık Minimum konfigürasyon: 19 kg (41,9 lb), maksimum: 32 kg (70,5 lb)

 

İşlemciINTEL
Depolama Alanı960Gb SSD x2adet
Bellek64 GB
Sunucu TipiRACK 2U
İşlemci TipiINTEL XEON Silver 4210R
Bellek TipiDDR4
RAID Desteği0,1,5,6,10,50,60
Ethernet4 x GIGABIT
Güç Kaynağı2 x 750 W
İşletim SistemiYok
İletişim Formu
Toplam 0 oy, ortalama 0.00
Toplam 0 oy, ortalama 0.00
Toplam 0 oy, ortalama 0.00
Toplam 0 oy, ortalama 0.00
Bu ürün Ürün Hakkında Henüz Hiç Yorum Yapılmamış
Yorum yapabilmek için oturum açmalısınız!